vaistai.lt
Naujų gerklų operacijų privalumas – tikslumas ir greitesnis sveikimasLietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų gydytojai pirmą kartą Baltijos šalyse atliko dalies gerklų pašalinimo operaciją, naudodami lazerį. Tai pirma tokios didelės apimties operacija, atlikta be išorinių pjūvių. LSMU Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas prof. Virgilijus Ulozas pasakoja, kad lazerinė gerklų mikrochirurgija yra pasaulyje plačiai taikomas radikalus ir tausojantis pradinių gerklų vėžio stadijų gydymo metodas. Kauno klinikose šis metodas taikomas nuo 2006 metų. „Lazerinės mikrochirurginės operacijos jau tapo mūsų klinikos kasdienybe. Dažniausiai jos atliekamos pacientui sergant pirma, rečiau – antra gerklų vėžio stadija, – pasakojo prof. V. Ulozas.
daugiau
Trečdalis vaikų valosi tik priekinius dantisNors daugiau nei pusė vaikų yra mokomi taisyklingos dantų priežiūros, net trečdalis (32 proc.) jų valosi tik priekinius dantukus, atskleidė Europoje atliktas dantų priežiūros tyrimas. Blogi burnos priežiūros įpročiai lemia tai, kad 15 proc. vaikų iki 7 metų amžiaus turi plombuotus dantis. Taip pat net 9 proc. vaikų dėl netinkamos burnos higienos tenka dantukus išrauti. „Colgate“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, jog viena pagrindinių problemų, su kuria susiduria tėvai, yra kaip įtikinti vaikus valytis dantukus dvi minutes. Net pusė tėvų Europoje (50 proc.) teigia, jog jų vaikai nesivalo dantukų pakankamai ilgai. Apklausa taip pat atskleidė, jog 14 proc. vaikų meluoja savo tėvams, kaip ir kiek laiko jie skiria dantukų valymui.
daugiau
Subalansuota mityba – didžiausias depresijos priešasPasaulinė sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad iki 2020 m. labiausiai paplitusia ir daugiausia mirčių lemiančia liga taps depresija. Prognozė ypač aktuali lietuviams – mūsų šalis, pagal suvartojamą antidepresantų kiekį, jau dabar yra antroji Europos Sąjungoje, o nuo 2000 m. iki dabar susirgimų skaičius išaugo dvigubai. Esant lengvai depresijos formai ar pastebėjus jos požymius, medikai rekomenduoja pirmiausia keisti gyvenimo būdą, jo ritmą, pradėti sveikai maitintis – į mitybos racioną įtraukti laimės hormono išsiskyrimą skatinančius maisto produktus: paukštieną, žuvį ar liesą jautieną.
daugiau
Ką valgyti, kad neužkluptų žarnyno vėžysKovas – kovos su žarnyno vėžiu mėnuo. Nors šios rūšies vėžio prevencija ir gydymas yra gana veiksmingi, kasmet ir toliau daugybė žmonių nuo jo miršta. Po plaučių vėžio tai antra daugiausia gyvybių nusinešanti vėžio forma. Ar žinome, kas padėtų šios ligos išvengti?.. Žarnyno vėžio aljansas (JAV) kasmet organizuoja įvairias akcijas ir kampanijas, kurių metu supažindina visuomenę su žarnyno vėžiu, jo prevencija. Kalbėdami apie prevenciją, aljanso specialistai neretai mini mitybą. Tai, ko gero, vienas svarbiausių veiksnių. Specialistai atkreipia dėmesį ir į tai, kad diagnostika, prevencija, gydymo metodai nėra visiems žinomi dėl paprasčiausios priežasties – žarnyno vietos mūsų organizme. Daugelis žarnyną sieja su išeinamąja anga ir drovisi apie tai kalbėti ne tik su artimaisiais, bet ir su sveikatos apsaugos specialistais.
daugiau
Augalai, kurių paragavus nebereikės eiti į vaistinęAtėjus pavasariui vis dažniau gamtoje pamatome iš žiemos miego bundančius augalus. Tačiau kai kuriais galima ne tik pasigrožėti, o ir pasiskinti tam tikrų jų dalių. GRYNAS.lt pateikia pavasarinių augalų, turinčių gydomųjų savybių sąrašą.

Ankstyvasis šalpusnis
Kai pavasario saulė šildo žemelę, galveles vieni iš pirmųjų pradeda tiesti ankstyvieji šalpusniai. Šalpusnis - daugiametis augalas, dažniausiai pavasarį sutinkamas ant saulės kaitinamų šlaitų ar lygių plotelių netoli vandens. Šalpusnis kaip vaistinis augalas žinomas nuo senų laikų.

daugiau
Ne visus mokinius pasiekia kokybiški ir maistingi pietūsKai kuriose Lietuvos mokyklose vaikai nuolat skundžiasi dėl neskanių ir nekokybiškų patiekalų. Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) tiriant patiekalų faktinį kaloringumą, neretai nustatoma mažesnė jų energinė vertė nei deklaruoja gamintojas.

Patiekalų energinė vertė kone dvigubai mažesnė nei turėtų būti
„Kiekvienais metais vaikų maitinimui skiriame ypatingą dėmesį. Tai viena – prioritetinių VMVT sričių. Deja, pirmųjų šiais metais atliktų tyrimų, patiekalų kaloringumui nustatyti, rezultatai nedžiugina. Ištyrus pirmuosius mėginius iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio ugdymo įstaigų, paaiškėjo, kad 55 proc. neatitiko reikalavimų. Kai kurių patiekalų energinė vertė – net 40 proc. mažesnė nei nurodo gamintojas“, - sako VMVT direktorius dr. Jonas Milius.

daugiau
Vanduo, kurį geriame: nuo vaistų likučių iki nevaisingumo ir smegenų anomalijųNors esame pakankamai išprusę aplinkosaugos klausimais ir daugelis mūsų paklausti, kas gi labiausiai teršia paviršinį ir gruntinį vandenį, paminės ir pesticidus, ir trąšas, ir naftos produktus, dar retas mūsų žino, kad vandenyje vis daugėja ir kitų medžiagų. Jos ne tik kenksmingos mums ir aplinkai, tačiau jų nesustabdo daugelis įprastinių filtrų, skirtų geriamam vandeniui valyti.

Rastos medžiagos lengvai šokiravo
1990-jų pradžioje Berlyno techninio universiteto mokslininkai Gansas-Jurgenas Stanas ir Tomas Hebereris, tyrinėdami gruntinius vandenys, aptiko sudėtingas chemines medžiagas, identiškas toms, kurios yra naudojamos populiariuose vaistuose, skirtuose mažinti cholesterolio kiekį.

daugiau

Parengtos naujos metodinės rekomendacijos - Tuberkuliozė ir ŽIVParengtos naujos metodinės rekomendacijos „Tuberkuliozė ir žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcija“. Dviguba infekcija, kai žmogus užsikrėtęs ir ŽIV ir tuberkulioze yra svarbi visuomenės sveikatos problema. ŽIV infekcija yra didžiausias rizikos veiksnys susirgti tuberkulioze (TB). Žmonės, užsikrėtę ŽIV infekcija, turi 20–37 kartus didesnę riziką susirgti tuberkulioze, palyginti su tais, kurie neužsikrėtę ŽIV. Sergančiųjų dviguba ŽIV ir TB  infekcijomis mirties rizika yra ketvirtadaliu didesnė. Be to, ŽIV infekcija didina TB recidyvų dažnį. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, ŽIV ligai gydyti skiriama antiretrovirusinė terapija sumažina individualią riziką susirgti tuberkulioze 65 procentais.

daugiau
J.Milius: „Piene – beveik visi žmogui reikalingi vitaminai ir mineralinės medžiagos“Pastaruoju metu pseudoekspertai vis atskleidžia ne vieną mitą apie pieną. Apie tai, ar iš tiesų reikėtų atsisakyti pieno, ar jį saugu vartoti, pokalbis su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriumi dr. Jonu Miliumi.

Aktyviai užkariauti rinką šiandien bando įvairūs produktai, pavyzdžiui, sojų gėrimai. Ar visa tai neprisideda prie gandų esą pieno vartoti nereikėtų?
J.Milius: Galima būtų kurti įvairiausias sąmokslo teorijas, tačiau faktai kalba patys už save – pasaulyje kiekvienais metais pieno produktų paklausa ūgteli apie 2 proc. Manau, kad ir Lietuvoje tokios kalbos įtakos vartotojų įpročiams neturės. Juk pienas – vienas svarbiausių mūsų nacionalinės virtuvės produktų. Kuo tuomet pakeisime visų mėgstamus jogurtus, varškę ar mūsų tautinio paveldo pasididžiavimą – varškės sūrį?

daugiau
Kaip vaiko trumparegystę išgydyti per naktį?Vaikų ligos – vienas labiausiai tėvus gąsdinančių ir neraminančių dalykų. Kad ir kaip stengtumėmės apsaugoti savo atžalas, tai ne visada pavyksta, mat šiandieninis pasaulis kupinas sveikatai kenkiančių neišvengiamų dalykų. Vienas jų – kompiuteriai, išmanieji telefonai, televizoriai, planšetės ir kiti nuolat lydintys ekranai, kurie daro itin neigiamą poveikį mūsų regėjimui. Kad ir kaip saugotume savo vaikų akis, ne visada turime galios užkirsti kelią trumparegystei. Vis dėlto šiandieninė medicina siūlo vieną efektingą būdą atstatyti sutrikusį vaikų regėjimą – ortokorekciją.
daugiau
4491 - 4500 iš 5555 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  441 442 443 444 445 446 447 448 449 450  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos